Verimliliği ve iş akışını geliştirirken baskı maliyetlerini minimize etmek mümkün mü?

İşletmelerde siyah-beyaz veya Renkli A4 sayfayı yazdırmanın maliyetini, çıktınıza renkli grafikler veya foroğraflar eklenerek (sayfa doluluk oranının artması ) maliyeti 2 katına kadar çıkarmanız olasıdır. Bu, birçok işletme için çok önemli bir anlama gelmemektedir çünkü bu durumun yıllık karlılıkları üzerindeki ciddi etkisi kurumların %90’ı tarafından gözardı edilmekte ya da bilinmemektedir.

Görünmeyeni görünür hale getirebilirsek, yani kimin, ne zaman, hangi çıktıyı, hangi cihazdan, hangi uygulamayla, hangi nitelikte çıktı aldığını bilinir hale de getirebilirsek, maliyetleri azaltmak ve iş süreçlerini optimize edip güvenli bir baskı ortamı yaratmak için gizli fırsatları da ortaya çıkarmış oluruz. Bu işletme giderlerinde önemli bir paya sahip olan baskı maliyetlerini azaltmanın yolu budur.

Liderler sorumlu oldukları kurumların baskı verilerine dayalı bu baskı stratejisini hızlı ve sorunsuz uygulayabilirler. Baskı ortamlarını iş gereksinimlerine rahatlıkla uydurabilir, sonuçta daha sürdürülebilir ve daha karlı iş akışı oluşturabilirler.

Herkesi sürekli bilgilendirin

Ofis baskı maliyetleri, tasarruf hedefleri ve baskı süreçlerinin çevreye etkileri konusunda bir program oluşturun. Gerçek ve sürdürülebilir bir değişim ancak programa herkesin dahil olmasıyla mümkündür. Şirketinizin kültürüne ve misyonuna en uygun baskı yönetimi stratejisini daha da geliştirmek için açık ve net bir şekilde müzakare edin.

Etkili rol modelleri ve verimli alternatifler sergileyin

Çalışanlarınıza baskı stratejilerininizi başarıyla uygulayan, baskı maliyetlerini düşürmeyi başarmış kişi ya da departmanlardan gerçek örnekler verin. Çalışanlarınızı resmi olmayan belgeleri çift taraflı basmaya, gerekmedikçe renkli baskı almamaya, eğer mümkünse dijital kopyalarla işlerini halletmeleri için teşvik edin. Unutmayın, bu işte küçük değişiklikler büyük sonuçlar doğurur.

Baskı parkuru tasaeruf verilerinizi paylaşın.

Daha dikkatli çıktı alarak bu ay kaç tane ağacı kurtardığınızı, havaya ne kadar daha az karbon saldığınızı grafiklerle paylaşın.

Örneklerle Yönetin

Çalışanlar baskı aktivitelerinin takip edildiğini bilirse, çıktı alamadan önce daha dikkatli davranarak, ekolojik ve mali açıdan şirket çıkarlarına daha eğilimli bir konum alacaktır.

Çalışanlarınızın alışkanlıklarını bu yönde değiştirdikten sonra bir lider olarak odanızdaki size özel yazıcınızı çıkarın ve baskı yönetimi sistemlerinin güvenli baskı çözümlerini kullanarak ortak alanlarda kurulu cihazlardan baskılarınızı alın örnek olun. Bu yolla baskı hacminizle orantılı olarak hiç beklemediğiniz ölçüde yüzünüzü güldürecek tasarruflar elde edebilirsiniz.

Hem maliyetleri düşürüp hem de sürdürülebilir daha iyi sonuçlar elde etmek için alışkanlıkları değiştirmeye kendinizden başlayın.