Samsung, HP’ye devretme planını açıkladı

Samsung, HP'ye devretme planını açıkladı 1

Samsung, 2017 yılının ikinci yarısında devam edecek olan anlaşmaya göre, müşterilerine HP İş birimi için devam eden satış departmanının ayrıntılarını doğruladı.

Samsung, 2017 yılının ikinci yarısında devam edecek olan anlaşmaya göre, müşterilerine HP İş birimi için devam eden satış departmanının ayrıntılarını doğruladı.

Eylül ayında HP, 1.05 milyar dolarlık anlaşmada Samsung’un yazıcı işini alacağını açıkladı.

Samsung, Printing Solutions’ın henüz HP’nin bir parçası olmadığı halde, tüm matbaacılık varlıklarının yanı sıra personelinden, patentlerinden ve araştırma tesislerinden oluşan bir spin-off şirket yarattığını açıkladı. Bütün taraflar yasal izinler aldıktan sonra, bu şirket önümüzdeki yılın ikinci yarısında tamamen HP’ye satılacak.

Samsung ve HP, bu yılın geri kalanında ve 2017 yılının ikinci yarısına kadar rakip olarak etkin bir şekilde çalışacak ve bundan sonra iki firma HP’nin tek şirketi içinde iki marka olacak. Bu arada müşteri hizmeti, daha önce Samsung markası altında satılan tüm baskı ürünleri için, satışın resmi hale getirilmesinden sonra da devam edecektir.

Samsung’un mevcut ürünlerinin tamamı 2019 yılının ikinci yarısına kadar marka adı altında satılmaya devam edecek. Toner gibi sarf malzemeleri ve parçalarda Samsung, anlaşmanın kapanışını takiben bunları beş yıl daha sunmaya devam edecek. Ancak bu noktadan sonra, oluşturulan tüm baskı ürünleri ve hizmetleri HP markası altında satılacaktır.

Daha önce Samsung ve müşterileri arasında kabul edilen indirimler ve programlar HP tarafından onurlandırılacak ve bunlar daha önce üzerinde mutabık kalınan bitiş tarihleri ​​boyunca geçerli olacak. Bunlara ürün garantileri, servis parçaları tedarik anlaşmaları ve sarf malzemeleri ile ilgili düzenlemeler dahildir.

HP, satın alımın ardındaki mantık, Samsung’un A3 çok işlevli yazıcı (MFP) teknolojisini HP’nin kendi PageWide mürekkep püskürtme cihazlarıyla birleştirerek 55 milyar dolarlık fotokopi endüstrisini tahrip etmekti.

Öte yandan Samsung, Hollanda’daki Lahey Bölge Mahkemesinde bulunan iki orijinal yazıcı kartuşu satıcısı – Dijital Devrim ve Maxperian – için bir dava açtı.

Satıcıların üreticinin toner kartuşlarıyla ilgili bir dizi Samsung Electronics’in patentlerini ihlal ettiği tespit edildi. İki sanıka yalnızca Hollanda’da değil, aynı zamanda tasarımlar için Avrupa çapında orijinal olmayan kartuşların satışını durdurmaları emredildi.

Buna ek olarak, sanıklar, Samsung’un orijinal kartuş ürünlerine atıfta bulunan karşılaştırmalı reklamlar üretmekten askıya alındı. İhlal olayıyla ilgili olarak web sitelerinde resmi duyurular yapmakla da suçlanıyorlardı.

Sanıklara, Samsung’un yasal masraflarının tam tazminatının yanı sıra Samsung Electronics’e zarar vermesi talimatı verildi.

Seul, Güney Kore