Yazdırma Yönetimi

Terk edilmiş veya sahipsiz belgeler: Keyif kaçırıcı mı, yoksa fırsat mı?

Reddedilemez: Çıktı cihazlarınızdaki sahipsiz yazıcı çıktıları bir güvenlik sorunudur ve çok büyük para kaybıdır. Ofisinizin yazdırma merkezlerinde ve fotokopi odalarında biriken gizli belgeler kolayca kaybolabilir veya yanlış ellere geçebilir.

Araştırmalar, kopyalama ve yazdırma işlemlerinde yıllık gelirinin %1 – %6[1] arası bir oranını kaybetmektedir. Kuruluşunuz bu aralığın en alt kısmında kalsa bile bu ciddi bir miktardır.

Lexmark Yazdırma Yönetimi, gereksiz yazdırmaları azaltarak çıktı ortamınızın verimliliğini artırır. Bu çözüm güvenli erişim denetimi ve sağlam kullanım raporları sağlar; aynı anda kullanıcılarınız için büyük bir hareketlilik ve üretkenlik de sağlar.

Güvenli ve Uygun Yazdırma Sürümü

Lexmark Yazdırma Yönetimi kullanıcıların yazdırma işlerini masaüstü, tablet veya akıllı telefon gibi her yerden göndermelerini sağlar; ardından da, yazdırma işleri nerede ve ne zaman hazırsa gönderilir. Böylece gizli bilgiler korumada kalır ve yazdırma işleri ofis yazıcılarında sonsuza kadar yığılmaz.

Tüm belgeler, sahipleri yayınlayana kadar yazdırma kuyruğunda tutulur. Kuyruk, ek özellikler ve yararlar için yerinde veya bulutta işlenir.

Belgeler etkin tüm cihazlardan yayınlanabilir; cihaz ister aynı odada, ister aynı binada, isterse de başka ülkede olsun, fark etmez. Kullanıcıların belgelerini yayınlamak için sadece kimlik kartlarını okutmaları veya cihaza kimlik bilgilerini girip yazdırılması gereken belgeleri seçmeleri yeterlidir.

Güçlü Belge Hesaplaması

Lexmark Yazdırma Yönetimi, yazdırma ve görüntüleme altyapısını kurumların daha etkili yönetmesi için gereken bilgileri sağlar. Güçlü izleme ve hesaplama araçları, çıktı ortamındaki her cihazda her kullanıcıya ait her yazdırma, kopyalama ve tarama işlemini izler. Bir dizi raporlama seçeneğiyle birleştirilmiş sağlam veri koleksiyonu, ağ yazdırma ve görüntüleme ortamınızı proaktif bir şekilde yönetmek için gereken sezgiyi sağlar. Örneğin, gereksiz kullanımı engellemek, sorumlu kullanımı da artırmak için Lexmark Yazdırma Yönetimi, tek tek kullanıcılar veya kullanıcı grupları için yazdırma kotalarını uygulamayı ya da kopyalama, tarama veya faks gibi bazı özellikleri kısıtlamayı kolaylaştırır.

[1] Gartner Group tahmini: %1-3. InfoTrends tahmini: %3-6.

Yazdırma Yönetimini Yararları

  • Yazdırma giderlerini düşürür ve karbon ayak izinizi küçültür
  • Şirket içinde veya dışında mobil olan kullanıcıların esnekliğini artırır
  • Erişim kontrollerini, güvenliği ve uyumu güçlendirir
  • Kullanıma hazır cihazlar için gelişim, yedeklilik sağlar
  • Karma filolar için destek sağlar
  • Yerinde, güvenli bulut veya karma uygulamayı kolay derecelendirir