Epson Como, İtalya’da İki Yeni İnovasyon Hub’ını Açıkladı

Epson Como, İtalya'da İki Yeni İnovasyon Hub'ını Açıkladı 1

For.tex ve F.lli Robustelli birlikte İnovasyon Araştırma Laboratuvarı ve Baskı Araştırma Merkezi, dijital tekstil baskı endüstrisini dünya çapında geliştirmeyi ve tanıtmayı amaçlıyor

MILAN, İtalya ve TOKYO, Japonya – Dijital tekstil baskısının öncülerinden Seiko Epson Corporation, yeni endüstriyel dijital tekstil ürünlerinin geliştirilmesine ayrılmış iki yeni hub sitesini duyurdu. Mürekkep teknolojisi Ar-Ge’ye odaklanan İnovasyon Araştırma Laboratuarı Epson tarafından For.Tex ile birlikte yaratılmıştır. Baskı Araştırma Merkezi, tekstil yazıcıları için üretim mühendisliğinde büyük bir oyuncu olan ve yakın zamanda Epson tarafından satın alınan F.lli Robustelli ile birlikte, tekstil baskısına ayrılmış Epson inkjet çekirdek teknolojisinin gelişimine yardımcı olacaktır.

İki yeni site Epson’un kurulmuş olan Como, İtalya’daki Tekstil Çözüm Merkezi’ne katıldı. Bu tesislerin açılışı ile Epson, For Tex ve F.lli Robustelli, vizyonlarını İtalya merkezli dijital tekstil baskı endüstrisi için dünya çapında bir merkez oluşturmak için gerçekleştirdi.

Epson Profesyonel Baskı Operasyonları Bölümü’nden Süpürge Müdürü Sunao Murata, “Como’da İnovasyon Araştırma Laboratuarının ve Baskı Araştırma Merkezi’nin kurulmasını duyurmaktan çok memnunuz” dedi. “Bu son teknoloji AR-GE tesisleri, Epson’un Como bölgesinde ve dünyanın geri kalanında dijital tekstil mürekkep püskürtmeli baskının geliştirilmesini hızlandırmaya olan bağlılığını simgeliyor.”

Dijital Tekstil Baskı Endüstrisi
Sadece 2014’te dünya çapında yaklaşık 31 milyar metrekare kumaş basıldı, bunların yaklaşık% 2-3’ü dijital teknolojiler * 1 kullanılarak üretildi. 2015, Wety Intelligence’a göre baskı hacminin 2019 yılına kadar yıllık% 17 oranında artması beklenen dijital tekstil pazarının önemli bir yılıydı * 2.

Çizimler, desenler ve tekstil ve diğer yüzeyler üzerindeki görsel efektleri basmak için sayısal teknolojilerin kullanılması, çeşitli alanlarda geleneksel analog teknolojilerin yerini alacak şekilde hızla büyümekte ve kurulmaktadır. Sınai hacim üretiminde kullanılan dijital teknolojiler, mürekkepler ve yardımcı kimyasal bileşik üreticiler için zorluk yaratmaktadır. Bununla birlikte, teknolojik yenilik sayesinde dijital baskı pazarı, tüm üretim döngüsünü destekleyebilen ve kalite, üretkenlik ve güvenilirliği ödün vermeden karşılayan ürünler talep eden müşterilerle sürekli olarak gelişmektedir.

İnovasyon Araştırma Laboratuarı
Yenilik Araştırma Laboratuvarı, geniş bir yelpazede endüstriyel dijital baskı için yeni mürekkepler araştırmak ve geliştirmek amacıyla son teknoloji teknolojileri ile donatılmıştır ve yüksek vasıflı teknolog ve araştırmacılardan oluşan bir ekiple (kimya Mühendisler, kimya analistleri, laboratuar teknisyenleri, vs.). Lab, Epson adına endüstriyel mürekkep performansını ve sürdürülebilirliğini artıracak araştırmalar yapmayı taahhüt ediyor.

Baskı Araştırma Merkezi
F.lli Robustelli’nin merkez ofisinde bulunan Baskı Araştırma Merkezi, mürekkep püskürtmeli çekirdek cihazların ürün geliştirilmesine yardımcı olacak ve Epson için en kaliteli tekstil yazıcılarının gelişimini sağlayacaktır.

Yenilik ve mükemmellik taahhüdü
Epson, F.lli Robustelli ve For.tex, Monna Lisa dijital tekstil yazıcılarını piyasaya sürdükleri 2003 yılından beri işbirliği yapıyorlar. 2014 yılında Tekstil Çözüm Merkezi (TSC), sayısal baskı teknolojilerinin kalitesini, verimliliğini ve güvenilirliğini artırmak amacıyla dijital kumaş basımının geliştirilmesi ve tanıtımı için dünyanın ilk merkezi olarak kuruldu * 3. Toplam 2 milyon avroluk bir yatırımla yaratılan merkez, tüm endüstriyel üretim sürecini bir çatı altında toplayarak tekstil işletmelerine, genç tasarımcılara, moda okullarına ve enstitülere paha biçilmez destek sağlamaktadır. Bu 3.000 m2’lik tesis, ön işleme ve gerçek baskıdan buhara, yıkama, kurutma ve bitirme işlemlerine kadar, dijital kumaş basımının endüstriyel sürecini çoğaltmak için benzersiz bir fırsat sunmaktadır.

* 1 Provost Ink Jet Consulting Ltd, 2015
* 2 Dünya Tekstil Piyasası Görünümü, 2016
* 3 For.Tex araştırmasına göre (Nisan 2014 itibariyle)